Badanie wzroku należy wykonywać regularnie co dwa lata, nawet jeśli nie masz problemu ze wzrokiem. Szczególnie ważna jest kontrola dna oka i ciśnienia, które mogą pozwolić na wczesne wykrycie chorób oczu. Dla osób z wadą wzroku termin kolejnego badania może być krótszy i zwykle zostaje wskazany przez lekarza.