Badania okulistyczne

Badania dla kierowców

Wykonujemy badania dla kierowców niezawodowych. W razie potrzeby wykonania badań dla kierowców zawodowych należy udać się do placówki medycyny pracy.

Dlaczego badania dla kierowców są ważne?

Badania lekarskie pomagają upewnić się, że kierowcy są w odpowiedniej kondycji zdrowotnej do prowadzenia pojazdów. Nawet niewielka wada może znacząco wpływać na komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze, szczególnie w nocy i przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Często u klientów, którzy szukają okularów zwiększających kontrast podczas jazdy nocą, okazuje się, że problemem jest nieskorygowana wada wzroku. Po wykonaniu okularów z korekcją okazuje się, że pacjent nie czuje już potrzeby kupowania okularów zwiększających kontrast.

Badanie wzroku w domu
Badanie wzroku w gabinecie okulistycznym

Jak często kierowcy powinni badać wzrok?

Osoby starające się o prawo jazdy są zobowiązane do wykonania testu wzroku, który ocenia ostrość widzenia. Badanie powinno się wykonywać regularnie raz na rok oraz w przypadku pogorszenia widzenia.

Czy kierowca musi nosić okulary?

Tak, kierowca bezwzględnie musi nosić okulary podczas jazdy, jeśli posiada wadę wzroku, szczególnie jeżeli jest to zaznaczone w prawie jazdy.

Kierowca w okularach