Usługi

Przeszlif szkieł i konserwacja oprawek

Oferujemy przeszlif szkieł do innych oprawek oraz konserwację używanych oprawek, do których możemy wprawić szkła. Taka usługa nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Kiedy wykonujemy przeszlif szkieł?

Jeśli oprawka uległa zniszczeniu lub kiedy klient wyrazi chęć wymiany samej oprawki, to wpierw oceniamy jakość samych szkieł. Przeszlif wiąże się z pewnymi ograniczeniami, ponieważ szkła muszą być zbliżone kształtem do nowej oprawki oraz posiadać podobny typ montażu. Jeśli oprawka uległa uszkodzeniu, odradzamy klejenie na własną rękę, gdyż zalanie szkieł klejem może uniemożliwić ich przeszlif. W razie wypadku lepiej użyć taśmy izolacyjnej, jeśli okulary są wymagane do funkcjonowania i jak najszybsze udanie się do jednego z naszych punktów.

Szybka wymiana zbitego szkła w oprawce okularowej

Kiedy możemy użyć własnej oprawy do nowych szkieł?

W sytuacji, kiedy chcemy zachować własną oprawkę i jedynie zmienić szkła ze względu na uszkodzenie lub zmianę kolekcji, to oferujemy taką usługę. Wpierw ocenimy oprawkę pod kątem uszkodzeń i jakości materiału, a następnie poinformujemy Państwa o ewentualnych ryzykach. W większości wypadków nic nie stoi na przeszkodzie ponownego wykorzystania własnej oprawy.

Konserwacja okularów

W razie wymiany szkieł do własnej oprawy zachęcamy do skorzystania z usługi konserwacji, która polega na dokładnym oczyszczeniu oprawki, wymianie nosków, uszkodzonych elementów i polerowaniu drobnych uszkodzeń. Jeśli zdecydują się Państwo na konserwację, dołożymy wszelkich starań aby odświeżyć okulary w możliwie najlepszym stopniu.

Naprawa okularów specjalistycznymi narzędziami