Usługi

Wykonanie podpórek pod opadające powieki – ptoza

W naszych salonach mogą Państwo zamówić specjalne podpórki pod opadające powieki, dzięki którym osoby w zaawansowanym stadium tej dolegliwości odczują natychmiastową poprawę widzenia.

Czym jest ptoza?

Ptoza to medyczne określenie na opadanie powieki górnej oka. Jest to stan, w którym mięśnie odpowiedzialne za podnoszenie powieki są osłabione lub uszkodzone, co powoduje, że powieka zasłania źrenicę utrudniając widzenie.

Ptoza może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak wrodzone wady rozwojowe, urazy, choroby neurologiczne, procesy starzenia się, a także może wystąpić po zabiegach chirurgicznych. Ptoza może być jednostronna (dotycząca jednej powieki) lub obustronna (dotycząca obu powiek).

Opadająca powieka u mężczyzny
Chirurgiczna poprawa opadającej powieki

Jak leczyć ptozę?

W przypadkach zaawansowanych lub uporczywych ptoz korekcja chirurgiczna może być konieczna. Ptozę można leczyć chirurgicznie przez podniesienie mięśniowo obligacyjne, lub skrócenie powieki. Takie zabiegi przeprowadza się w klinikach okulistycznych.

Dla kogo podpórki to dobre rozwiązanie?

Wykonywane przez nas podpórki są przeznaczone dla osób o stopniu opadania powieki mocno wpływającym na komfort życia. Nasza metoda korygująca ptozę, stosowana od wielu lat przez Rafała Koczorowskiego, to najbardziej estetyczna, i najmniej widoczna forma korekcji ptozy dostępna na rynku. Oferujemy ją pacjentom, którzy nie kwalifikują się do operacji, bądź którzy oczekują na zabieg.

Okulary z podpórkami opadającej powieki